غذا اروپا ایران یونان فوتبال مهاجم تیم

غذا: اروپا ایران یونان فوتبال مهاجم تیم پرسپولیس کریم انصاری فرد اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی پیگیری نقش سعید مرتضوی در فوت زهرا کاظمی بر عهده دادستان است

وکیل اولیای دم زهرا کاظمی به بیانات اخیر مسئولان قضایی که اعلام کردند پرونده سعید مرتضوی در پرونده زهرا کاظمی مفتوح است تصویر العمل نشان داد و گفت: با این سخنان

پیگیری نقش سعید مرتضوی در فوت زهرا کاظمی بر عهده دادستان است

پیگیری نقش سعید مرتضوی در فوت زهرا کاظمی بر عهده دادستان است

عبارات مهم : پرونده

وکیل اولیای دم زهرا کاظمی به بیانات اخیر مسئولان قضایی که اعلام کردند پرونده سعید مرتضوی در پرونده زهرا کاظمی مفتوح است تصویر العمل نشان داد و گفت: با این سخنان معلوم است که پرونده باز و پیگیری آن بر عهده دادستان است.

اعتمادآنلاین نوشت:اواخر سال گذشته وزیراطلاعات دولت اصلاحات پرونده زهرا کاظمی، خبرنگار ایرانی -کانادایی را که در زندان اوین به نحوه مشکوکی فوت کرده بود، باز و جهت نخستین بار افشا کرد که زهرا کاظمی جاسوس نبوده ولی سعید مرتضوی اصرار داشته که او جاسوس هست. بعد از این افشاگری بود که نقش سعید مرتضوی در فوت زهرا کاظمی بار دیگر مطرح شد. حتی دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران هم مجبور به تصویر العمل شد و اعلام کرد پرونده سعید مرتضوی در ماجرای فوت زهرا کاظمی باز هست؛ پرونده ای که سیدمحمد سیف زاده، وکیل اولیای دم زهرا کاظمی می گوید سعید مرتضوی در آن به قتل عمد متهم است.

از سعید مرتضوی که 18 روزی است مهمان زندان اوین جهت گذراندن دو سال محکومیتش جهت پرونده کهریزک هست، بار دیگر در نطق دیروز علی مطهری، نائب مدیر مجلس در صحن علنی مجلس یاد شد؛ او مفتوح بودن پرونده دادستان سابق راجع به قتل زهرا کاظمی را مایه خوشوقتی دانست و گفت که مورد نیاز است نتیجه این پرونده که موجب قطع رابطه کانادا با کشور عزیزمان ایران شد و همان ابتدا باید از طرف کشور عزیزمان ایران عذرخواهی و مجرم مجازات می شد، سریع تر به اطلاع مردم برسد.

پیگیری نقش سعید مرتضوی در فوت زهرا کاظمی بر عهده دادستان است

حالا سیف زاده، وکیل اولیای دم زهرا کاظمی با اشاره به حضور سعید مرتضوی در زندان تاکید کرده که پیگیری نقش سعید مرتضوی در فوت مشکوک خبرنگار ایرانی -کانادایی بر عهده دادستان است.

او با اشاره به روند پرونده متهمان فوت مشکوک زهرا کاظمی گفت: «همان وقت با پیگیری های من، آقای سلطانی و زن عبادی که وکلای اولیای دم زن کاظمی بودیم، حکم دادگاه در شعبه 15 دیوان عالی کشور شکسته شد و آن ها ایرادات ما را وارد دانستند. ایرادات ما این بود که اولاً دادگاهی که به این جرم پیگیری کرده صلاحیت نداشته و دوم اینکه این دادگاه به عنوان قتل عمد که از طرف ما اعلام شده است بود، پیگیری نکرده است.»

وکیل اولیای دم زهرا کاظمی به بیانات اخیر مسئولان قضایی که اعلام کردند پرونده سعید مرتضوی در پرونده زهرا کاظمی مفتوح است تصویر العمل نشان داد و گفت: با این سخنان

سیف زاده اضافه کرد: «دیوان عالی کشور ایرادات ما را وارد دانست و اعلام کرد که اولاً دادگاه کیفری باید به عنوان پیگیری می کرد و دوم اینکه باید به عنوان قتل عمد پیگیری می شد. بعد از شکسته شدن رأی دادگاه از سوی دیوان عالی کشور پرونده به دادگاه کیفری رفت و یک جلسه هم تشکیل شد ولی بعد از آن جلسه ما؛ یعنی وکلای اولیای دم زن کاظمی را به زندان انداختند.»

او گفت: «علی رغم وظیفه دادگاه مبنی بر ابلاغ هرگونه نظر یا حکم که باید به ما ابلاغ می شد ولی تا به امروز برگه ای دریافت نکردم. ما به عنوان وکلای اولیای دم خان کاظمی نمی دانیم دادگاه کیفری چه رأیی جهت پرونده صادر کرد یا حتی اصلاً به صدور رأی رسیدند یا نه. اگر تصمیمی نگرفته باشند پرونده باز است و هیچ مانعی جهت پیگیری به اتهام قتل عمد آقای مرتضوی وجود ندارد. ولی اگر تصمیمی هم گرفته باشند باید رأی را به ما ابلاغ می کردند که چنین اتفاقی نیفتاده است.»

سیف زاده افزود: «حتی اگر رأی هم صادر کرده باشند می توان درخواست اعاده دادرسی داد. ولی باید ابتدا حکم را به ما ابلاغ کنند.»

پیگیری نقش سعید مرتضوی در فوت زهرا کاظمی بر عهده دادستان است

او در ادامه به بیانات اخیر مسئولان قضایی که اعلام کردند پرونده سعید مرتضوی در پرونده زهرا کاظمی مفتوح است اشاره کرد و گفت: «با این سخنان معلوم است که پرونده باز و پیگیری آن برعهده دادستان است.»

واژه های کلیدی: پرونده | دادگاه | سعید مرتضوی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs